pályázatokLEADER 2013 – Mától lehet a pályázatokat benyújtani

LEADER 2013-as pályázatra, így összesen 30 milliárd forintos támogatására mától, azaz 2013. június 17-től lehet pályázni.

A pályaműveket a forrás kimerüléséig, de legkésőbb 2013. augusztus 31-én 18:00 óráig lehet benyújtani elektronikus úton a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatalhoz.

A pályázatot közösségi célú fejlesztésre és vállalkozási célú fejlesztésre lehet benyújtani a következő területeken:

  • versenyképesség növelése
  • környezetgazdálkodási projektek
  • életminőség javító intézkedések

A LEADER Programból most egyszerűbben igényelhetnek 200 ezertől 50 millió forintig terjedő támogatást a pályázók. A közösségi célok megvalósítását szolgáló elképzeléseket 100 százalékban, a vállalkozások fejlesztését szolgáló célok elérését 60-65 százalékos arányban támogatják.

A pályázatról többet is megtudhat: LEADER 2013 – Pályázat versenyképességi, környezetgazdálkodási és életminőség javító projektek támogatására

Forrás: hirkozpont.magyarorszag.hu

 

 

 

 

 

 

 

Pályázat tanyagazdaságok indításának támogatására az alföldi tanyák, valamint tanyás térségek megőrzése és fejlesztése érdekében – TP-3-2013

A Vidékfejlesztési Minisztérium közzétette a tanyagazdaságok indításának támogatására az alföldi tanyák, valamint tanyás térségek megőrzése és fejlesztése érdekében a Tanyafejlesztési Program 2013 keretében  kiírt pályázatát.

A pályázat célja

A tanyai gazdálkodás megújítása, újjáélesztése, a tanyai életmód hátrányainak csökkentése, valamint az alföldi tanyás térségek fenntartható, a komplex vidékfejlesztéshez illeszkedő fejlődésének elősegítése érdekében a tanyán élő magánszemélyek és őstermelők támogatása tanyagazdaság indítására, kiépítésére, ezáltal a saját részre történő termelés alapjainak biztosítása, illetve az esetleges felesleg értékesítésének elősegítése.

Pályázók köre

Az a tanyán élő magánszemély, őstermelő (a továbbiakban: pályázó) jogosult, (aki az ezeket bizonyító dokumentumok valamelyikének másolatával ezt igazolja, és azt a pályázathoz mellékeli) és aki a jelen pályázati kiírásban meghatározott tanyás települések valamelyikén

  • lakóhelye szerint a Rendelet hatálybalépését megelőző időponttól kezdve életvitelszerűen, tanyán él, (a lakcímkártya és a személyazonosító igazolvány másolatával kell bizonyítani, amelyet a pályázathoz mellékelni kell), és
  • a tanya a körzeti földhivatali nyilvántartás szerint saját vagy házastársa, vagy testvére, vagy valamely egyenes ági leszármazottja, vagy egyenes ági felmenője, vagy a családi gazdaság tagjának tulajdonában van (30 napnál nem régebbi hiteles tulajdoni lap – szemle vagy teljes másolatával – vagy azok eredeti példányával kell bizonyítani, amelyet a pályázathoz mellékelni kell),
  • a 2010., 2011. és 2012. évi mezőgazdasági tevékenységből származó bevételének átlaga nem haladta meg a bruttó 600 ezer forintot (a pályázó által aláírt személyi jövedelemadó bevallások benyújtásával nyilatkozni kell róla, amelyet a pályázathoz mellékelni kell), és
  • a tanyagazdaság fenntartását legalább 3 évig vállalja (nyilatkozni kell róla, amelyet a pályázathoz mellékelni kell).

Az a pályázó is nyújthat be pályázatot, aki a pályázat benyújtásakor mezőgazdasági tevékenységet hivatásszerűen nem folytatott, vagyis 4. pont c) bekezdés szerinti mezőgazdasági bevétele nem volt.

A pályázat során tanyás településnek tekinthetők Bács-Kiskun megye, Békés megye Csongrád megye, Hajdú-Bihar megye, Jász-Nagykun-Szolnok megye, Szabolcs-Szatmár-Bereg megye összes települése, továbbá Pest megye Ceglédi, Dabasi, Gyáli, Monori, Nagykátai, Nagykőrösi, Ráckevei, Szigetszentmiklósi, illetve Vecsési járásának települései.

A pályázat részletei

A támogatás forrása a VM fejezeti kezelésű 20/03/05/00 Tanyafejlesztési Program előirányzat 75 millió Ft-os indikatív keretösszege.

Pályázatot csak a pályázati kiírásban meghatározott tanyás települések valamelyikén élő pályázó nyújthat be.

Egy pályázó legfeljebb egy pályázatot nyújthat be.

Egy tanyára csak egy pályázat nyújtható be.

A pályázónak pályázati díjat nem kell fizetnie.

A támogatás formája vissza nem térítendő támogatás.

A támogatás utófinanszírozás formájában valósul meg.

A pályázat keretén belül tanyának minősül az a külterületi lakott ingatlan, amely az ingatlan-nyilvántartásban tanya jogi jellegként, művelés alól kivett területként, külön alrészleten kivett területként van nyilvántartva, vagy megfelel a termőföldről szóló 1994. évi LV. törvény 3. § b) pontjában meghatározott fogalomnak..

A pályázat keretén belül tanyagazdaságnak minősül az állandóan lakott külterületi fekvésű mezőgazdasági birtok, amelynek részei a lakó- és gazdasági épületekkel beépített tanyatelek és az ahhoz közvetlenül vagy közvetetten kapcsolódó (más helyrajzi számú földrészleten található), a település közigazgatási területén lévő, vagy a – a közigazgatási egységtől függetlenül – a tanya 30 km-es körzetén belül található művelt termőföldterületek, valamint gazdálkodási funkcióit kiegészíthetik a termékfeldolgozás és a vendégfogadás létesítményei.

A támogatás igénybevétele

A tanyagazdaságok fejlesztése, illetve épület- és eszközállományuk megújítása keretében:

  • tanyai lakóépület felújítására;
  • gazdálkodási célú épületek felújítására, építésére;
  • gazdálkodási gépek, kisgépek, eszközök fejlesztésére, beszerzésére;
  • karám, kerítés létesítésére, felújítására;
  • szaporító anyag vásárlására, beszerzésére;
  • állatállomány kialakítására, bővítésére;
  • tanyai termékek feldolgozását biztosító feldolgozó kapacitások létesítésére, fejlesztésére;
  • tanyagazdaság energetikai megújítására;
  • egészséges ivóvíz beszerzéséhez szükséges létesítmények beruházására;
  • környezetkímélő, egyedi szennyvíz-kezelésre és elhelyezésre;
  • tanyai lakó- és vagyonbiztonsági eszközök, rendszerek, valamint a biztonságot fokozó kommunikációs eszközök beszerzésére, telepítésére, valamint
  • tanya-tó kialakítására.

A komplex, több célt megvalósító pályázatok az értékelés során előnyt élveznek!

A megítélhető támogatás és a saját forrás mértéke

  • A megítélhető támogatás maximális összege – figyelembe véve a pályázó részére korábban folyósított mezőgazdasági „de minimis” támogatásokat – pályázónként legfeljebb 7 500 eurónak megfelelő forintösszeg, amelyet a pályázati felhívás megjelenése hónapjának első napján érvényes, az Európai Központi Bank által közzétett forint/euró árfolyam alapján kell meghatározni. Az árfolyam a pályázati felhívás megjelenésével egyidejűleg a www.nakvi.hu honlapon közzétételre kerül. A pályázónak az igényelt támogatást a pályázati adatlapon forintban kell meghatározni.
  • A tanyafejlesztési program keretén belül nyújtott támogatás a mezőgazdasági „de minimis” rendelet hatálya alá eső támogatásnak minősül. Ez azt jelenti, hogy a pályázónak folyósított összes mezőgazdasági „de minimis” támogatás a folyó és azt megelőző kettő pénzügyi évben nem haladhatja meg a 7 500 eurónak megfelelő forintösszeget.
  • A támogatás mértéke az összes jogosult (elszámolható) költség – a támogatási keret lekötésének mértékétől, vagy a pályázó által az előírtnál nagyobb arányú saját forrás vállalásától, vagy pedig a pályázatban el nem számolható költségelemek szerepeltetésétől függően – legfeljebb 75%-a, fiatal gazdálkodók esetében (a pályázat benyújtásakor a 40. életévét még nem töltötte be) az összes jogosult költség legfeljebb 90%-a.
  • A fejlesztés megvalósításához a pályázónak a pályázat tárgyát képező beruházás, fejlesztés teljes költségének minimum 25%-át, fiatal gazdálkodó esetében (a pályázat benyújtásakor a 40. életévét még nem töltötte be) minimum 10%-át saját forrásként biztosítania kell. A saját forrás önerő vagy hitel lehet. A saját forrás meglétét a pályázat mellékleteként igazolni kell. Az igazolás módja lehet banki számlakivonat, banki igazolás, nyilatkozat hitelintézettől, vagy hitelszerződés.
  • A pályázatok elbírálása során az igényeltnél alacsonyabb összegű támogatás is megítélhető. Az igényeltnél alacsonyabb összegű támogatás megítélése esetén – pályázati céltól függően – a pályázónak lehetősége van a pályázati tartalmat az igényelt és az odaítélt támogatás különbségének megfelelően csökkenteni.

Figyelem! A PályázatMenedzser.hu csak a pályázat legfontosabb elemeit publikálja. A teljes kiíráshoz látogassa meg a kiíró honlapját.

A pályázat benyújtása

A pályázatokat 2013. július 8-tól legkésőbb 2013. augusztus 7-ig lehet benyújtani.

A pályázati adatlap kitöltése kizárólag elektronikus úton történhet. Az elektronikus kitöltő felület elérhető, illetve letölthető a www.nakvi.hu honlapról.

További információ

Nemzeti Agrárszaktanácsadási, Képzési és Vidékfejlesztési Intézet
1223 Budapest, Park u. 2.
Tel.: 1/362-8100; Fax.: 1/362-8104
Dr. Hiller Márta
E-mail: mtpi@nakvi.hu

Tekintse meg a teljes pályázati kiírást!

Pályázat tanyagazdaságok indításának támogatására az alföldi tanyák, valamint tanyás térségek megőrzése és fejlesztése érdekében – TP-3-2013

 

Keresés

Elérhetőség

Tóth pál május 1
Kaskantyú
6211
06304264457